Културните институции - училище и музей почитат заедно Националния празник в Приморско ⋆ Исторически Музей Приморско

Учениците от петите класове на СУ „Никола Й. Вапцаров“, гр. Приморско изнесоха в сградата на историческия музей в града тематичен урок посветен на 3 март – Националния празник на Република България.
Децата не само се запознаха със съпътстващи събитията свързани с датата, но имаха и възможността да изчетат специално подготвени от тях есета на теми: „ Освобождението на Плевен“; „Боевете при Шипка“ и „Санстефански мирен договор“.

Празненството продължи с рецитал на стихотворенията: „Опълченците на Шипка“ и „Здравствуйте, Братушки!“ от Иван Вазов.

На връх националния празник, Исторически музей Приморско ще бъде достъпен за посетители с вход свободен. Гражданите и гостите на града, които са избрали да посетят музея, ще имат възможност да изгледат подготвената тематична презентация и да се запознаят с най – новите археологически проучвания в района, откритията и експонатите, които са част от експозицията на музея.